O nás

Osobní Doprava - Sofitour

Dodávková přeprava za cenu autobusové dopravy

Sofitour- Váš sofistikovaný přepravce

 

Měli bychom shrnout informaci o naší společnosti do 3 hesel, tak Sofitour je

  1. Pohodlná
  2. Rychlá
  3. Cenově dostupná 

doprava osob,  ať již na letiště , do zahraniční , na hory, na koncert či jinam?

 

Jednou z našich specializací je doprava osob na Letiště Ruzyně

 

Proč vznikl Sofitour - dálková přeprava osob

3 roky zpátky jsem na své pracovní cestě do Berlína trpěl více než hodinu v dešti a v horečce , a to jen proto, že z autobusového nádraží jsem jel přes hodinu do centra (jednou sem špatně přestoupil, to je pravda) poté jsem prochlazen šel téměř půl hodiny k vybranému hostelu ( byl o něco levnější ale za to byl zcela mimo dosah MHD), abych se na místě dozvěděl, že je plno a já musel dalších 20 minut v sílícím dešti a větru trmácet s ruksakem k dalšímu hostelu . Cožpak není nějaká doprava, která by mě za rozumnou cenu dostala až do centra (vlak v té době stál zcela nesmyslnou částku) ? A v té době sem začal vážně uvažovat o dopravě osob , která by by byla v podobné cenové relaci jako autobusová doprava či doprava vlakem.

Rok poté jsem jel vyzvednout 4 příbuzné mé ženy (jejich první cesta do Evropy) na letiště do Frankfurtu. Jelikož se však zdrželi při přesedání v Barceloně a přiletěli tím pádem až dalším letadlem o dvě hodiny později , poslední večerní autobus byl fuč a v něm 5 volných míst, která byla vedena na 5 propadlých jízdenek. Řešil sem, zda budeme celou bivakovat před autobusovou zastávkou u rušné stanice (příbuzní měli oblečení na teploty +20 stupňů Celsia , zatímco teploměr atakoval nulu ) nebo pojedeme nočním vlakem, kde za 5 jízdenek dáme jak za týdenní dovolenou v Chorvatsku pro celou rodinu i s dopravou k moři. Nakonec jsme jeli tím nočním vlakem , křesla se dala opravit do lůžkové polohy, mě se však při vědomí toho kolik sem zaplatil spát nechtělo. Moje myšlenky a plány na to, zavést dopravu osob do zahraničí či na letiště, autem či dodávkou, a za rozumné ceny, dostaly ještě konkrétnější podobu.

Vrátím-li se v čase o 15 let zpět, jeli jsme s partou na hory, do Itálie. Cestu tam jsme zvládli za pomoci dopravy vlakem, s pěším přechodem Dolního Dvořiště (protože mezinárodní jízdenka byla o dost dražší , než vnitrostátní česká , a pak vnitrostátní rakouská ... ale jako příprava na horské túry byl přechod přes Dolní Dvořiště v plné polní fajn) . Když jsme se vraceli zpět , peníze na drahý vlak již nebyli. Autobusy pro změnu zase nejezdili, leda že bychom asi desetkrát přestupovali a dorazili o týden později. Tak jsme byly nuceni jet stopem protože jiné možnosti nebylo. Stopování v horských průsmycích bylo fajn. Osmihodinové čekání (o hladu a žízni) na dálnici u Innsbrucku již tak fajn nebylo. Kdyby tehdy existovala dálková přeprava osob, dodávkou či mikrobusem , které by cenově odpovídala autobusové dopravě, tak bychom té možnosti určitě využili.

A zpět v čase do roku 2014 , pracoval sem na vedlejší úvazek jako noční recepční AZ Hostelu v Praze. Častokrát hosté dorazil na hostel o půlnoci s tím, že se potřebují dopravit na letiště, protože cestují na dovolenou a posledním vlakem přijeli ve 22 hodin a letadlo jim letí až ve čtyři. Já už sem tou dobou pracoval na projektu dopravy osob dodávkou , a to jak dopravy na letiště , tak dopravy do zahraničí) , takže sem věděl, že kdyby využili služeb plánované přepravy osob - SofiTour , vyzvedl bych je klidně uprostřed noci před jejich rodinným domkem a dovezl je ráno na čas na letiště. A vyšlo by je to dokonce levněji.

Možná je Vám již z těchto příkladů, jež se mi osobně staly v minulosti, patrné, o čem je dopravní společnost Sofitour . Jedná se o firmu jež zajišťuje dopravu osob na střední a větší vzdálenosti , a to za ceny srovnatelné s autobusovou a vlakovou dopravou. Při počtu 3-5 osob si můžete snadno spočítat, že Vás doprava se Sofitour vyjde srovnatelně, nebo dokonce levněji, než doprava autobusem. A jelikož jezdíme s osmimístnou dodávkou, vyjde Vás při větším počtu osob doprava dokonce výrazně levněji! A to nemluvíme o komfortu a službách, který Vám autobusová doprava nemůže nabídnout. - vyzvedneme Vás kdykoli, a kdekoli (zaparkujeme třebas přímo před Vašimi dveřmi) . - odvezeme Vás kamkoli (zkoušeli jste se v zahraničí dostat veřejnou dopravou jinam než do hlavního města) , třebas přímo na pláž, jedete-li k moři , před bránu hudebního festivalu, na jakékoli letiště v jakékoli evropské zemi, či k Vašim příbuzným žijícím v zahraničí nebo 300 kilometrů od Vás. Zkrátka a dobře, když to shrnu do jedné věty: - Sofitour nabízí nabízí komfort soukromé dopravy osob za cenu autobusové dopravy Nabízíme Vám naše služby za bezkonkurenční ceny 9 Kč /km. Cenu Vám sdělíme předem, takže Vás nečekají žádná nepříjemná překvapení.

V případě že Vás naše nabídka zaujala, neváhejte nás kontaktovat, ať již emailem či telefonicky, či přes náš rezervační formulář. Popřípadě si projděte naše stránky, ať víte jaké další služby nabízíme.